psycholog, psychoterapeuta, terapeuta kognitywny

Konsultacje psychologiczne

Konsultacje psychologiczne

Konsultacje psychologiczne w sprawie dziecka lub nastolatka
Konsultacje rodzicielskie (Warszawa)

Specjalizuję się w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz ich rodzinami, a także młodymi dorosłymi. Udzielanie pomocy w tak delikatnym obszarze, jakim jest zdrowie psychiczne, traktuję jako dużą odpowiedzialność i zaszczyt. Bardzo ważne jest dla mnie, by dopasować formę i zakres wsparcia do potrzeb i możliwości Osób, które się po nie zwracają.

Rozpoznanie problemu to jedna z kluczowych kwestii na początku naszej współpracy, dlatego pierwszym jej etapem są konsultacje. Podczas kilku wizyt (najczęściej 1-4) rozmawiamy o tym, co było powodem zgłoszenia się do psychologa oraz czy i jak mogę się w tej sytuacji przydać. Konsultacje mogą służyć jako krótkoterminowa forma pomocy psychologicznej, w której razem poszukujemy przyczyn oraz możliwych rozwiązań problemów, które skłoniły daną Osobę do wizyty w gabinecie psychologicznym. Może się okazać, że jest to wystarczająca forma wsparcia i dalsza praca nie jest konieczna. Konsultacja NIE JEST psychoterapią.

Efektem konsultacji może być również zalecenie innych form pomocy specjalistycznej, np. psychoterapii indywidualnej lub grupowej dziecka/nastolatka, psychoterapii rodzica, psychoterapii pary lub rodziny, wizyty u lekarza psychiatry, przeprowadzenia diagnozy psychologicznej itp.